USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Pierwszy konkurs "Czytelnik Roku"...

Aktualności kulturalne i sportowe

Kawałek plakatu
26.04
2022

Pierwszy konkurs "Czytelnik Roku" rozstrzygnięty

Prawie 180 książek przeczytała w ciągu roku rekordzistka konkursu czytelniczego, który po raz pierwszy zorganizowała Biblioteka w Dominowie i jej filia w Wilczopolu w gminie Głusk. Wyniki rywalizacji, która odbywała się w sześciu kategoriach wiekowych, są już znane, a uroczyste podsumowanie odbędzie się w drugiej połowie maja.

Pod uwagę była brana aktywność czytelników od kwietnia 2021 roku. Uczestnicy konkursu otrzymali wtedy specjalne indeksy, w których przez rok zbierali stemple, potwierdzające kolejne wypożyczenia.

Najbardziej aktywna okazała się Julia Kowalik, startująca w kategorii czytelników w wieku od 6 do 10 lat, która przeczytała 178 książek. Bardzo wyrównana okazała się rywalizacja w trzech innych grupach. Wszyscy zwycięzcy kategorii - 31 - 65 lat, "Zaczytany Maluch" dzieci w wieku do 5 lat i "Zaczytany Senior" w wieku powyżej 65 lat, wypożyczyli po 108 pozycji. Takim wynikiem mogą się pochwalić odpowiednio - Renata Adrianek, Oliwia Wójcik i Ewa Bodnarska.

Listę laureatów dopełnią - Olga Stępniak w kategorii czytelników między 18 a 30 rokiem życia z 44 wypożyczeniami i Maja Małaj w kategorii czytelników w wieku 11 - 17 lat z przeczytanymi 14 książkami.

Wszyscy laureaci, wybrani spośród 58 uczestników konkursu, odbiorą nagrody podczas gali, która odbędzie się w Bibliotece - Centrum Kultury w Dominowie w piątek 20 maja.Plakat
(fot. BCK w Dominowie)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-pierwszy-konkurs-czytelnik-roku-rozstrzygniety,26949.html?p=1

 

Powrót