USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Rodzinna zabawa przy nowej świetlicy

Aktualności kulturalne i sportowe

Budynek świetlicy
06.05
2022

Rodzinna zabawa przy nowej świetlicy

Służy mieszkańcom od kilku miesięcy, ale uroczyście zostanie otwarta w najbliższy weekend. Wybudowana od podstaw świetlica wiejska w Głuszczyźnie w gminie Głusk w niedzielę 8 maja będzie gościć całe rodziny. Odbędzie się tutaj festyn z pokazami, zabawami dla dzieci i wspólną zabawą taneczną.

Podczas imprezy, która rozpocznie się o 14.30, będzie można obejrzeć m.in. wystawę ikon, które wykonali uczestnicy warsztatów, prowadzonych w nowej świetlicy przez Elżbietę Dudzińską. Organizatorzy zaplanowali również pokazy sprzętu strażackiego, kolorowe, dmuchane zjeżdżalnie i inne atrakcje dla dzieci, tańce oraz strefę gastronomiczną dla wszystkich gości.

Świetlica w Głuszczyźnie to jeden z dwóch obiektów, które powstały od podstaw dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Z drugiej, od jesieni ubiegłego roku korzystają mieszkańcy Kazimierzówki. W obydwu przypadkach są to parterowe budynki o powierzchni użytkowej około 200 metrów kwadratowych. Wewnątrz są m.in.: sale na spotkania i imprezy okolicznościowe, kuchnie, zaplecze socjalne, sanitariaty i pomieszczenia biurowe, a energię elektryczną produkują instalacje fotowoltaiczne.


Z własnych środków Gmina Głusk wyposażyła obydwie świetlice. Do dyspozycji gości są krzesła, stoły, lodówki, zmywarki, naczynia, sztućce oraz inne akcesoria kuchenne i łazienkowe.

(fot. arch. UG Głusk)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-rodzinna-zabawa-przy-nowej-swietlicy,27001.html?p=1

 

 

 
Powrót