USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Nowe propozycje w centrum kultury

Aktualności kulturalne i sportowe

Kawałek plakatu
09.05
2022

Nowe propozycje w centrum kultury

Gimnastyka artystyczna i breakdance popping - to najnowsze propozycje zajęć dla mieszkańców gminy Głusk, które mogłyby się odbywać w Bibliotece - Centrum Kultury w Dominowie. Na razie pomysłodawcy zapraszają na bezpłatne pokazy, które odbędą się w przyszłym tygodniu. Od frekwencji na tych spotkaniach zależy czy takie zajęcia będą się odbywać w Dominowie na stałe.

Gimnastyka artystyczna wzmacnia mięśnie, pomaga kształtować prawidłową sylwetkę i zwiększa ruchomość w stawach. Jej zwolennicy podkreślają również, że ćwiczenia poprawiają koordynację i są znakomitym sposobem na radzenie sobie z nadpobudliwością ruchową.

Breakdance to taniec, który jest nieodłącznym elementem kultury "hip-hop", powstał w Stanach Zjednoczonych już na przełomie lat 60. i 70. minionego wieku. Ma wiele odmian, wśród których najczęściej wymienia się: "footwork", "pover moves", "popping", "locking", "expression" czy "gambler".

Mimo pewnych różnic breakdance pozostaje tańcem indywidualnym i nieobliczalnym, bo zależnym indywidualnie od każdego tancerza.

Pokazowe zajęcia gimnastyczne odbędą się w centrum kultury w Dominowie w poniedziałek 9 maja o 17.00, a tancerzy organizatorzy zapraszają o tej samej porze dwa dni później, czyli w środę 11 maja.
plakat

plakat
(fot. BCK w Dominowie)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-nowe-propozycje-w-centrum-kultury,27005.html?p=1

 

Powrót