USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe W czasie deszczu dzieci się bawią

Aktualności kulturalne i sportowe

Zdjęcie grupowe
08.06
2022

W czasie deszczu dzieci się bawią

Nie mieli szczęścia do pogody organizatorzy i uczestnicy tegorocznych obchodów Dnia Dziecka w gminie Głusk. Czerpiąc z twórczości „Czerwonych Gitar” festynowi, który odbył się w sobotę 4 czerwca w Dominowie, z powodzeniem można przypisać hasło… „Ciągle pada”.

Chociaż z powodu deszczu z niektórych propozycji trzeba było zrezygnować, to jednak aura nie zniechęciła dzieci i dorosłych uczestników imprezy do tego, by dobrze się bawili.

Na placu przy Urzędzie Gminy Głusk w Dominowie zaprezentowali się: Zespół Tańca Ludowego "Mały Głusk", Zespół Tańca Nowoczesnego "Domino Jazz", Orkiestra Dęta Gminy Głusk, wokaliści i instrumentaliści ze szkół w Prawiednikach i Wilczopolu-Kolonii, Szkolny Zespół Pieśni i Tańca "Janek i Stefanek" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mętowie i Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii, dzieci ze świetlicy w Głuszczyźnie oraz wielu innych małych i dużych artystów.

Wielu niecodziennych wrażeń dostarczył również występ grupy "Sbandieratori Belriguardo" z pokazem historycznej żonglerki flagami.

Wśród gości podziwiających występy sceniczne byli wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz, sekretarz Bogusław Kukuryk oraz kierownika USC i radna Rady Powiatu w Lublinie Urszula Paździor, a o zaplecze gastronomiczne sobotniego festynu zadbały panie z kół gospodyń wiejskich w Kalinówce i Kazimierzówce.

Obchody miały również charytatywny wymiar, ponieważ podczas imprezy były zbierane pieniądze na leczenie Olka Mańko. Kilkunastomiesięczny chłopiec cierpi na zespół regresji kaudalnej, związany z wieloma wadami dolnej części kręgosłupa i kończyn dolnych. Pomóc może mu operacja ortopedyczna, na którą trzeba zebrać ponad 300 tysięcy złotych.

(fot. BCK w Dominowie)

 

 
Powrót