Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Kandydatki na "Kobiety Gospodarne...

Aktualności kulturalne i sportowe

Kandydatki na "Kobiety Gospodarne Wyjątkowe"
17.06
2022

Cztery propozycje zgłoszone przez koła gospodyń wiejskich z gminy Głusk znalazły się w finale wojewódzkim konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”. Na podium w półfinale, który odbył się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, znalazły się KGW Dominów, KGW Żabia Wola i KGW Mętów.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach - "ciasto z owocami", "potrawa z kaszą" i "malowane na drewnie". W dwóch z nich pierwsze miejsca zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Dominowie, które zgłosiło "ciasto naleśnikowe z owocami" i obraz na drewnie "Matka Boska z dzieciątkiem". Ciasto upiekła Janina Dudek, natomiast autorką obrazu jest Mirosława Widnicka.

W konkursie kulinarnym o tytuł powalczy również KGW Żabia Wola, które zajęło drugie miejsce za "ciasto ze śliwkami i masą prażoną".

Gminną reprezentację finalistów konkursu dopełnia KGW Mętów, które stanęło na trzecim stopniu podium w kategorii "malowane na drewnie" z obrazem "Kaczeńce".

Do udziału w czwartej edycji konkursu, organizowanego przez samorząd województwa, zgłosiło się prawie 300 kół gospodyń wiejskich. Łączna pula nagród wynosi ponad 100 tysięcy złotych, a wyniki finału wojewódzkiego zostaną ogłoszone 16 lipca w Zamościu.