USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Wakacje w bibliotece, centrum kultury...

Aktualności kulturalne i sportowe

dzieci podczas prac plastycznych
25.07
2022

Wakacje w bibliotece, centrum kultury i świetlicach

W gminie Głusk kończą się wakacyjne zajęcia artystyczne i literacko-plastyczne. W tym tygodniu ostatnie spotkania odbędą się w świetlicach w Głuszczyźnie i Kazimierzówce oraz w bibliotece w Dominowie.

Motywem przewodnich wszystkich spotkań były podróże, a przed weekendem kilkunastoosobowa grupa dzieci i młodzieży z gminy Głusk wybrała się na wycieczkę do "Słowiańskiego Grodu" w Wólce Bieleckiej. To była fascynująca podróż w czasie. Młodzi ludzie zwiedzili gród z "Grododziadem" i wzięli udział w warsztatach. Uczestnicy eskapady z zaciekawieniem nie tylko słuchali opowieści o czasach średniowiecza, ale również oglądali ówczesne narzędzia, biżuterię i uzbrojenie.

W tym tygodniu w poniedziałek i środę ostatnie zajęcia artystyczne odbędą się w świetlicy w Kazimierzówce, a we wtorek i czwartek w Głuszczyźnie. W piątek 29 lipca na zajęcia literacko-plastyczne zaprasza biblioteka w Dominowie. To jedyna grupa, w której lista uczestników jest jeszcze otwarta. Wszystkie miejsca na pozostałe spotkania są już zajęte.

W sierpniu młodzi mieszkańcy gminy Głusk będą mogli bez wcześniejszych zapisów obejrzeć "Laboratorium życia" w wykonaniu Teatru "Maska" z Krakowa. Spektakl odbędzie się 10 sierpnia o 16.30 w Głuszczyźnie i o 18.00 w Kazimierzówce.

 

(fot. BCK w Dominowie)

ŹróDło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-wakacje-w-bibliotece-centrum-kultury-i-swietlicach-foto,27451,1.html

 
Powrót