USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Jubileusz Złotych Par

Aktualności kulturalne i sportowe

Medale
29.08
2022

Jubileusz Złotych Par

„Świadomi praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny.....” - te słowa ponad 50 lat temu wygłosiły 24 pary z gminy Głusk. Swój jubileusz świętowały razem w sobotę 27 sierpnia na uroczystości, którą zorganizowały władze gminy.

Jubilaci spotkali się w sali narad Urzędu Gminy Głusk w Dominowie, gdzie odbierali życzenia, gratulacje, upominki i medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia, przyznane przez prezydenta RP, przekazał małżonkom wójt Jacek Anasiewicz, w towarzystwie przewodniczącej rady gminy Sylwii Jurek, reprezentującego wojewodę lubelskiego Albina Mazurka i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urszuli Paździor, która prowadziła sobotnią uroczystość.

Zwracając się do jubilatów, przedstawiciele władz wyrażali swój szacunek dla nich i podkreślali jak ważne są elementarne wartości w umacnianiu i podtrzymywaniu więzi małżeńskich. Życzyli bohaterom spotkania kolejnych jubileuszy oraz wielu wspólnych lat życia w zdrowiu i radości najbliższych.

Adresatami gratulacji i życzeń byli: Elżbieta i Kazimierz Andruszczakowie, Zofia i Sławomir Błachowie, Zenona i Stanisław Chrześcijanowie, Marianna i Zygmunt Cyrankiewiczowie, Teresa i Zenon Domańscy, Krystyna i Czesław Gerhandowie, Helena i Stanisław Gęcowie, Marianna i Szczepan Gęcowie, Apolonia i Stanisław Gierczyńscy, Halina i Jan Golcowie, Hanna i Tadeusz Gustawowie, Lucyna i Stanisław Janowczykowie, Aniela i Henryk Nowakowie, Genowefa i Czesław Obarowie, Stanisława i Ryszard Ołówkowie, Jadwiga i Edward Opokowie, Teresa i Krzysztof Piekarscy, Halina i Adam Potępscy, Mieczysława i Janusz Porochowie, Halina i Kazimierz Skórscy, Danuta i Józefów Stelmasiewiczowie, Stanisława i Henryk Tylcowie, Teodozja i Władysław Tylcowie oraz Zdzisława i Tadeusz Wójcikowie.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnego "Sto lat", okolicznościowego tortu i symbolicznej lampki szampana, a całość uświetnił występ zespołu śpiewaczego "Głuskowianki". W mniej oficjalnej części spotkania, które zakończył wspólny poczęstunek, jubilaci chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami życiowymi i pokazali, że wciąż nie brakuje im ochoty i werwy do zabawy.

(fot. UG Głusk)

 
Źródło: IAS24
 
Powrót