USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Rolnicze podziękowanie za plony

Aktualności kulturalne i sportowe

Kawałek plakatu
02.09
2022

Rolnicze podziękowanie za plony

Korowód kilkunastu delegacji dożynkowych zbierze się na placu w centrum gminy w Dominowie po 10.00, a poprowadzą go w tym roku Ilona Kubaniak z Wilczopola i Paweł Studziński z Wilczopola-Kolonii. Przyniosą ze sobą tradycyjny chleb, wypieczony z tegorocznych zbóż, przekażą go gospodarzom święta, a Zespół Tańca Ludowego "Mały Głusk" dokona tradycyjnego obtańczenia chleba, co według tradycji ma przynieść obfite plony za rok.


W dożynkowym korowodzie będzie 16 delegacji sołectw, kół gospodyń wiejskich i ogródków działkowych. Wszystkie zaprezentują się gościom przed sceną plenerową, na której o 11.00 rozpocznie się dziękczynna msza święta.

W rozrywkowej części święta plonów jego uczestnicy będą mogli skosztować lokalnych przysmaków i podziwiać zdolności miejscowych artystów. Na liście wykonawców są: Orkiestra Dęta Gminy Głusk, Zespół Śpiewaczy "Głuskowianki", Zespół Tańca Ludowego "Mały Głusk" oraz uczniowie z Wilczopola-Kolonii i Kalinówki.

Dożynkowi goście będą również mogli wesprzeć kilkunastomiesięcznego Olka Mańko, który urodził się jako wcześniak z poważnymi problemami kręgosłupa i kończyn dolnych oraz innymi schorzeniami. Chłopiec ma szanse na operację, ale by doszła ona do skutku trzeba zebrać ponad 300 tysięcy złotych. Rodzina zaprasza na "stoisko Olusia", gdzie dzieci będą mogły sobie pomalować twarz, albo zrobić brokatowe tatuaże czy kolorowe warkoczyki, a rodzice skosztować pysznej kawy i odwiedzić kramik z książkami oraz innymi drobiazgami. W leczeniu chłopca można pomóc także wpłacając dowolne datki poprzez stronę: www.siepomaga.pl/olek-manko.

Wieczorem publiczność będzie bawić Trzech Tenorów i "Jorrgus". Tenorzy - Mirosław Niewiadomski, Mariusz Ruta i Bartosz Kuczyk wykonają nie tylko klasyczne arie operowe czy operetkowe, ale również przeboje muzyki rozrywkowej, w tym piosenki na przykład Elvisa Presleya czy Franka Sinatry. Zespołu "Jorrgus" fanom muzyki disco polo nie trzeba przedstawiać. Z listy najbardziej znanych utworów tej grupy można wymienić na przykład piosenki: "Na zabawie", "Niebezpieczna" , "Twój jeden szept" , "Będziesz moja", "Oddam Ci serce" czy "Piękna nieznajoma".

Tegoroczne dożynki zakończy zabawa pod gwiazdami z "Lizard Team".


(fot. UG Głusk)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-rolnicze-podziekowanie-za-plony,27635.html?p=1

Plakat dożynkowy z informacjami

Powrót