USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Będą pieniądze na nowości wydawnicze

Aktualności kulturalne i sportowe

Półki z książkami
05.09
2022

Będą pieniądze na nowości wydawnicze

Biblioteka - Centrum Kultury w Dominowie w gminie Głusk kolejny rok z rzędu skorzysta ze środków Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa. Placówka otrzyma ponad 8,5 tysiąca złotych, które powinny wystarczyć na zakup około 360 nowości wydawniczych.

- Umowa, potwierdzająca przyznanie dotacji przez Bibliotekę Narodową, jest już podpisana. Teraz przygotowujemy się do rozdysponowania tych środków, a decyzje o zakupie konkretnych pozycji konsultujemy z naszymi czytelnikami - zaznacza dyrektor BCK w Dominowie Agnieszka Stępniak.

Propozycje można przekazywać na profilu placówki na Facebook’u, osobiście w bibliotece, mailowo na adres: bibglusk@wp.pl z tematem wiadomości "zakup nowości" albo Messenger’em na "gbp.w.dominowie".

Statystyki wypożyczeń z ostatnich miesięcy sugerują, że największą popularnością cieszą się polskie powieści obyczajowe. Niewiele mniejsze jest grono miłośników książek kryminalnych i thriller’ów, głównie zagranicznych autorów. Na pierwszym miejscu listy wypożyczeń za ostatni rok znajdują się "Topieliska" Ewy Przydrygi, które nieznacznie wyprzedzają "Pierwszą miłość" Krystyny Mirek i kolejna obyczajowa powieść pod tytułem "Ty albo żadna" Magdaleny Kordel. Niedawno ukazała się trzecia książką z tej samej serii, którą czytelnicy bibliotek w Dominowie i Wilczopolu już zarezerwowali na kilka najbliższych tygodni.

Odwiedzający główną siedzibę w Dominowie mogą na bieżąco śledzić dostępność i rezerwować konkretne tytuły przez internet. Z takiej opcji korzysta grupa stałych czytelników, ale rezerwacji można dokonać także telefonicznie.

W 2021 roku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa placówka otrzymała niewiele 8 tysięcy 50 złotych, które wykorzystała na zakup ponad 330 tytułów.

Zakupione w tym roku książki trafią zarówno do Dominowa, jak i do Wilczopola, a pierwsze egzemplarze powinny się pojawić za kilka tygodni.

(fot. BCK w Dominowie)

Logotypy dofinansowania

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-beda-pieniadze-na-nowosci-wydawnicze,27643.html?p=1

 

 
Powrót