USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe KGW Ćmiłów w drodze do finału...

Aktualności kulturalne i sportowe

KGW Ćmiłów
12.09
2022

KGW Ćmiłów w drodze do finału Festiwalu "Polska od kuchni"

Koło Gospodyń Wiejskich w Ćmiłowie jest już w finale wojewódzkim ogólnopolskiego Festiwalu "Polska od kuchni". Jeśli go wygra wystąpi w wielkim finale na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

By zrealizować ten cel jest potrzebna wysoka ocena jury konkursu wojewódzkiego albo poparcie publiczności, wyrażone SMS-ami. Głosowanie trwa do 18 września, a zakończy się podczas finału wojewódzkiego w niedzielę 18 września w Chełmie.

Członkinie KGW Ćmiłów mają szanse na sukces w dwóch konkursach - "Miss Wdzięku 45+" i "Kobieta Gospodarna Wyjątkowa". W pierwszym kandydatką do tytułu jest Marzena Zonik, która w Chełmie zaprezentuje się w sukniach - ślubnej i wieczorowej oraz w stroju lokalnym. W drugim konkursie o awans do finału krajowego walczy samo KGW.

By poprzeć Marzenę Zonik trzeba wysłać SMS o treści POK.2271 pod numer: 7248 (2,46 zł z VAT). Głosujący na KGW Ćmiłów można wysyłać pod ten sam numer SMS o treści: POK.5271.

Koło w Ćmiłowie powstało w grudniu 2018 roku. Obecnie liczy 47 członkiń w wieku od 40 do ponad 60 lat, które traktują cotygodniowe spotkania jako odskocznię od codzienności, formę relaksu i okazję do nauki. W ramach KGW panie rozwijają talenty kulinarne i artystyczne, zwiedzają ciekawe zakątki Polski, wyjeżdżają na koncerty i inne wydarzenia kulturalne, a także przekazują nowym pokoleniom lokalne tradycje i zwyczaje. KGW Ćmiłów ma również swój hymn, w którym śpiewa m.in.: "My żyjemy kolorowo, wiemy jak życie garścią brać. Wciąż, odmładzamy się na nowo, na uśmiech zawsze jest Nas stać".

Zdjęcie kobieta przy stole
(fot. arch. KGW w Ćmiłowie)

Źródło: IAS24
 
 
Powrót