USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Nowa firma odbierze śmieci

Aktualności kulturalne i sportowe

Śmieciarka
20.09
2022

Nowa firma odbierze śmieci

Gmina Głusk rozstrzygnęła przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Od października usługi te będzie wykonywać nowa firma, nowe będą również stawki opłat śmieciowych i ulg za kompostowanie.

Dotychczasowa umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Głusk kończy się 30 września, dlatego samorząd już na początku wakacji rozpoczął poszukiwania firmy, która po tym terminie zajmie się wykonywaniem tych usług. Spośród siedmiu ofert komisja przetargowa wybrała firmę z Kraśnika, której propozycja jest wyższa od dotychczasowych stawek o około 20 procent.

Zwycięzca przetargu będzie odbierać śmieci z około 4 tysięcy 200 gospodarstw domowych w 18 miejscowościach oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się przy ul. Głuskiej 256 w Lublinie.

Odbiór odpadów zmieszanych i bioodpadów będzie się odbywać raz na dwa tygodnie w okresie od kwietnia do końca października, a od listopada do końca marca jeden raz w miesiącu. Natomiast papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne będą odbierane raz na miesiąc przez cały rok, a popiół będzie odbierany sprzed posesji raz w miesiącu w okresie od października do końca kwietnia.

Także od października w gminie Głusk będą obowiązywać nowe, wyższe stawki opłat śmieciowych i ulg za kompostowanie. Opłata śmieciowa będzie wyższa o 6 złotych, a ulga za kompostowanie wzrośnie o złotówkę. Zamiast obecnych 25 złotych od osoby opłata śmieciowa wzrośnie więc do 31 złotych, ale jeśli gospodarstwo domowe kompostuje śmieci, zapłaci 23 złote.

Powodem zmian są rosnące koszty obsługi gminnego systemu śmieciowego, które znalazły odzwierciedlenie w zakończonym właśnie przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-nowa-firma-odbierze-smieci,27731.html?p=1

 

Powrót