USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe 100 lat to za mało

Aktualności kulturalne i sportowe

100 lat to za mało
18.10
2022

100 lat to za mało

Jedna z najstarszych mieszkanek gminy Głusk pani Helena Kowalska z Głuszczyzny kończy 100 lat. Z tej okazji w niedzielę 16 października rodzina jubilatki zorganizowała uroczystość, na którą zaprosiła m.in. przedstawicieli władz samorządowych.

Okazję do przekazania gratulacji, w tym listu od premiera Mateusza Morawieckiego oraz życzeń i upominków mieli wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz, przewodnicząca rady gminy Sylwia Jurek i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urszula Paździor.

Pani Helena Kowalska ma 2 córki, 6 wnuków i 17 prawnuków. - Przez całe życie zajmowała się domem, ujawniając przy tym mnóstwo talentów. Mama nie tylko znakomicie piekła i gotowała, ale również robiła na drutach, szydełkowała oraz wykonywała wiele innych prac. Rodzina, która dawno jej nie widziała, ocenia, że nie wygląda na swój wiek, cały czas ma donośny głos i jest w świetnej kondycji. Gdy słyszy pytanie o receptę na długowieczność odpowiada, że to wyłącznie wola boża - mówi córka jubilatki Grażyna Głąb.

Dodatkowy prezent dla Pani Heleny ma Koło Gospodyń Wiejskich w Głuszczyźnie, które przygotowuje oprawę muzyczną uroczystej mszy świętej, planowanej na wtorek 18 października w kościele w Czerniejowie.

Najstarszą mieszkanką gminy Głusk jest Barbara Pastuszak z Kazimierzówki, która 24 października kończy 102 lata.

 

 

(fot. UG Glusk)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-100-lat-to-za-malo-foto,27866,1.html

 

 

Powrót