USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Mikołajki w teatrze i na warsztatach

Aktualności kulturalne i sportowe

Kawałek plakatu
05.12
2022

Mikołajki w teatrze i na warsztatach

Przyszły tydzień dla Świętego Mikołaja będzie bardzo pracowity. Grzeczne dzieci liczą na prezenty przede wszystkim 6 grudnia, ale te z gminy Głusk będą mieć powody do radości także dzień później. W środę 7 grudnia "święty z brodą" ma się pojawić w świetlicy w Kazimierzówce, gdzie oprócz upominków będą dodatkowe atrakcje.

Uczestnicy spotkania o 16.30 obejrzą "Królową śniegu" w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego "KRAK-ART" z Krakowa. Bohaterami adaptacji jednej z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena jest kochające się rodzeństwo - Kaj i Gerda. Pewnego razu do oka chłopca trafia odłamek zwierciadła, który zmienia jego spojrzenie na otaczającą go rzeczywistość. Od tego momentu wszystko co jest piękne i dobre staje się brzydkie i złe, a sprawczynią zamieszania są czary złej Królowej Śniegu, która porywa chłopca.

 

 
Dopełnieniem widowiska będzie wizyta Świętego Mikołaja, który potrzebuje wsparcia rodziców młodych widzów. Potencjalni pomocnicy mogą się w tej sprawie zgłaszać do centrum kultury w Dominowie telefonicznie pod numery: 81 751 91 05 albo 507 667 300.
 
Tego samego dnia, czyli w środę 7 grudnia także o 16.30, ale w bibliotece w Dominowie odbędą się pierwsze z dwóch warsztatów artystycznych w "Pracowni Mikołaja" dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Drugie spotkanie jest planowane na środę 21 grudnia o tej samej porze, również w bibliotece w Dominowie. Zainteresowani udziałem w zajęciach mogą się na nie zapisywać telefonicznie pod numerem: 81 751 90 05.


(fot. BCK w Dominowie)
Źródło: IAS24
 
Plakat
 
Plakat
Powrót