USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Dzień Kobiet w świetlicy w Kazimierzówce

Aktualności kulturalne i sportowe

Baner z napisami i zdjęciem kobiety
03.03
2023

Dzień Kobiet w świetlicy w Kazimierzówce

Mieszkanki gminy Głusk będą świętować Dzień Kobiet już w najbliższą sobotę 4 marca. W świetlicy w Kazimierzówce wysłuchają koncertu Orkiestry Dętej Gminy Głusk i obejrzą spektakl pod tytułem "Kiedy wyjdziesz za mąż?".

Podczas koncertu, który rozpocznie się o 16.00, orkiestra zagra wiązankę polskich i zagranicznych przebojów muzyki rozrywkowej. - Będzie wspomnienie o Annie Jantar, utwór z repertuaru zespołu "Akcent", piosenka "Everybody Needs Somebody to Love" z filmu Blues Brothers, "Sex Bomb" Toma Jones’a i nasza wizytówka, czyli "Smoke on the water" Deep Purple - wylicza kapelmistrz Orkiestry Dętej Gminy Głusk Tomasz Szymański.

Spektakl "Kiedy wyjdziesz za mąż" w wykonaniu "Teatru w spódnicy" z Ludwina po raz pierwszy został zaprezentowany w grudniu 2021 roku w "Chatce Żaka" w Lublinie, ale do dzisiaj cieszy się dużą popularnością. To komedia o budowaniu relacji damsko-męskich, które w dobie cyfryzacji staje się coraz trudniejsze. - W humorystyczny sposób dotykamy tematów tabu, powszechnych dylematów oraz tego "co się powinno, a czego nie". Mówimy o utartych schematach, stereotypach i upraszczaniu. O rodzinnych obiadach, o niezależności, o tym, że jest dobrze, kiedy wszyscy myślą, że jest źle, o samokrytyce, o tym, że samotność boli i o tym, że inni wiedzą "lepiej" co dla nas dobre - czytamy w zapowiedzi widowiska.

 
Występują w nim Joanna Podlodowska i Martyna Sabak, a przedstawienie wyreżyserował Marcin Wąsowski.

Spektakl "Kiedy wyjdziesz za mąż?" zdobył drugą nagrodę na Ogólnopolskim Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich i nagrodą za reżyserię na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Blackout w Wołominie. Był grany także na otwarciu Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych "WTOOPA 2023" w Lublinie i na otwarciu sali widowiskowej w Urszulinie.

W najbliższą sobotę widowisko będzie można obejrzeć w świetlicy w Kazimierzówce. Wstęp wolny.
plakat
Źródło: IAS24

(fot. BCK w Dominowie)
https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-dzien-kobiet-w-swietlicy-w-kazimierzowce,28539.html?p=1
Powrót