USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Charytatywny turniej halówki dla...

Aktualności kulturalne i sportowe

Charytatywny turniej halówki dla Rafała Lembowicza
06.03
2023

Charytatywny turniej halówki dla Rafała Lembowicza

Piłkarze i kibice z gminy Głusk oraz z Lublina wspierają byłego kolegę z boiska. W niedzielę 5 marca w Mętowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej, z którego dochód został przekazany na leczenie i rehabilitację Rafała Lembowicza.

To były zawodnik GLKS Głusk, ojciec 4 dzieci i dziadek, który od kilku lat choruje na stwardnienie rozsiane. W ubiegłym roku jego stan pogorszył się na tyle, że Rafał Lembowicz przestał jeździć samochodem, co było ważnym elementem jego pracy. Teraz za zgodą pracodawcy pracuje zdalnie, ale potrzebuje środków na lekarstwa, zabiegi i rehabilitację.

Podczas niedzielnego turnieju piłkarze i kibice wrzucali dobrowolne datki do puszek, które po turnieju zostały przekazane choremu koledze.

W rywalizacji wzięło udział 14 zespołów, nie tylko z gminy Głusk.

Najlepiej spisali się "Olboy’e" Motoru Lublin, którzy wygrali wszystkie spotkania. W zwycięskiej drużynie zagrali: Artur Ryczek, Paweł Maziarz, Radosław Szynkaruk, Tomasz Stopa, Paweł Kamiński, Krystian Okoniewski, Arkadiusz Proch i Andrzej Gutek.

Drugie miejsce zajęli "Juniorzy" GLKS Głusk, czyli: Samuel Mirosław, Mateusz Gęca, Kacper Zielonka, Franciszek Cyrankiewicz, Hubert Czarnota, Kuba Reich, Szymon Burdelak i Piotr Gęca.

Na trzeciej pozycji zawody ukończyli "Olboy’e" GLKS Głusk, którzy wystąpili w składzie: Krzysztof Listos, Konrad Gniduła, Łukasz Kanikuła, Michał Kanikuła, Artur Mrozik, Tomasz Świstak, Michał Szczepański, Michał Jakubowski, Szymon Czachor, Mateusz Paździor, Michał Bojanowski, Piotr Kurek i Bogusław Kukuryk.

Niedzielny turniej otworzył wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz, a puchary dla trzech najlepszych drużyn wręczyli pełnomocnik zarządu GLKS Głusk Konrad Borzęcki i sekretarz gminy Głusk Bogusław Kukuryk.

(fot. organizatorzy)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-charytatywny-turniej-halowki-dla-rafala-lembowicza-foto,28558,1.html

Powrót