USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe ROWEROWE ZAWODY NA MISTRZOWSKIM POZIOMIE

Aktualności kulturalne i sportowe

Kawałek plakatu
28.04
2023

ROWEROWE ZAWODY NA MISTRZOWSKIM POZIOMIE

Kolarski mistrz Polski Cezary Zamana, Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, Wójt Gminy wysokie Dorota Dobrzyńska oraz Wójt Gminy Zakrzew Teodora Zaręba zapraszają mieszkańców w każdym wieku do startu w rowerowych zawodach z cyklu Mazovia MTB Marathon. Już 21 maja będzie można zakosztować sportowych emocji.

Majowe zawody to znakomita okazja dla całych rodzin, by spędzić niedzielę w aktywny, pełen emocji sposób. Triumfator Tour de Pologne, kolarski mistrz Polski i jeden z najwybitniejszych polskich szosowców organizuje maraton MTB. Rywalizacja odbędzie się w cyklu Mazovia MTB Marathon, prowadzonym już od 19 lat i cieszącym się dużą popularnością ze względu na przyjacielską atmosferę oraz ciekawie przygotowane trasy.

Nie inaczej będzie 21 maja: wszyscy mieszkańcy gmin Wysokie i Zakrzew, a także powiatu lubelskiego zostaną ciepło powitani w biurze zawodów i miasteczku rowerowym, zlokalizowanym na placu przy ulicy Strażackiej w miejscowości Wysokie. Czekać będzie na nich nie tylko inspirująca atmosfera, ale także trzy zróżnicowane trasy do wyboru.

„Zaplanowałem trzy różne trasy po to, aby każdy mógł zakosztować przyjemności z jazdy po tym przepięknym terenie. Na dystansie Hobby najlepiej poczuje się młodzież, nieco dłuższy i bardziej wymagający dystans Fit jest pomyślany o rowerzystach jeżdżących przede wszystkim rekreacyjnie, a najdłuższy dystans Pro zarezerwowany jest zaprawionych w bojach kolarzy górskich” – wyjaśnia Cezary Zamana, dyrektor sportowy zawodów.

Specjalnie na okoliczność majowego maratonu, prowadzona będzie odrębna klasyfikacja mieszkańców gmin Wysokie i Zakrzew. Dzięki temu będzie można przekonać się, kto z nich jest najszybszą zawodniczką i zawodnikiem na poszczególnych dystansach. Organizatorzy Mazovii pamiętali także o tych najmłodszych sportowcach. To dla nich przygotowano darmowe zawody z Rybką MiniMini, postacią spopularyzowaną przez telewizyjne bajki. Na maluchy czekać będzie bezpieczna trasa gwarantująca moc pozytywnych emocji. Do startu trzeba jedynie kasku oraz sprawnego roweru, choćby biegowego czy takiego z dodatkowymi kółkami.

Partnerami maratonu są: Powiat Lubelski, Gmina Zakrzew oraz Wysokie. Honorowy patronat nad zawodami objął Starosta Lubelski Zdzisław Antoń. Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Lubelskiego.

Zapisy na zawody już trwają. Swój udział można zgłosić tutaj (https://mazoviamtb.pl/wysokie-2023/). Na stronie dostępne są też wszystkie informacje dotyczące tras i dystansów.

 

PROGRAM ZAWODÓW WYSOKIE / ZAKRZEW MAZOVIA MTB MARATHON

niedziela 04.06.2022

biuro zawodów: na placu przy ulicy Strażackiej w miejscowości Wysokie 23-145

 

9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

 

W trakcie wydarzenia będzie transmitowany na żywo program Wiosna z TVP 3 Lublin

 

 

 Plakat

Plakat

Powrót