USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Rodzinny festyn przy nowych świetlicach

Aktualności kulturalne i sportowe

Budynek i przed budynkiem samochód straży pożarnej
05.05
2023

Rodzinny festyn przy nowych świetlicach

Mieszkańcy dwóch miejscowości w gminie Głusk - Ćmiłowa i Żabiej Woli od kilku miesięcy korzystają ze wspólnej świetlicy wiejskiej. W najbliższą niedzielę przy obiekcie w Ćmiłowie, który został rozbudowany dzięki wsparciu Unii Europejskiej, rady sołeckie i miejscowe koła gospodyń wiejskich organizują festyn rodziny z okazji otwarcia świetlic.

Do istniejącego budynku została dobudowana nowa trzykondygnacyjna część z łącznikiem i garaż dla OSP Ćmiłów. Ta część obiektu została uroczyście otwarta podczas obchodów Dnia św. Floriana, patrona strażaków, a koła gospodyń i rady sołeckie chcą się pochwalić nowymi świetlicami w niedzielę 7 maja.

- Różnica jest ogromna. Mamy zdecydowanie więcej powierzchni użytkowej i zupełnie nowe wyposażenie. Parter jest do dyspozycji OSP, pierwsze piętro zajmuje KGW Żabia Wola, a drugie KGW Ćmiłów. Taki jest podział formalny, ale gospodarujemy tym mieniem wspólnie. To na naszym piętrze jest sala na ponad 100 osób, którą możemy użyczać nie tylko koleżankom z Żabiej Woli czy druhom z OSP, ale również prywatnym osobom na imprezy okolicznościowe - mówi przewodnicząca KGW Ćmiłów Urszula Gęca.

Na niedzielny festyn członkinie obydwu kół przygotowują m.in. pyszny bigos, kiełbaski i ciasta, a najmłodszych gości zapraszają na bezpłatne zjeżdżalnie. W programie są również pokazy sprzętu strażackiego OSP Ćmiłów i parada lubelskich policjantów na motocyklach.

W związku z festynem z okazji otwarcia świetlic w Ćmiłowie, który rozpocznie się o 15.00, przez kilka godzin będzie zamknięty około 100-metrowy odcinek drogi gminnej za remizą od trasy wojewódzkiej do posesji państwa Świstaków. Dojazd na imprezę będzie możliwy bezpośrednio z drogi wojewódzkiej 835. Utrudnienia potrwają około pięciu godzin.

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-rodzinny-festyn-przy-nowych-swietlicach,28860.html?p=1

Mapa z zaznaczonymi objazdami

Powrót