USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Zajęcia sensoryczne dla maluchów w...

Aktualności kulturalne i sportowe

Kawałek plakatu
09.05
2023

Zajęcia sensoryczne dla maluchów w centrum kultury

Rodzice małych dzieci z gminy Głusk mogą skorzystać z zajęć sensorycznych. W tym tygodniu odbędzie się spotkanie organizacyjne, a jeśli znajdzie się odpowiednia liczba chętnych, zajęcia będą się odbywać cyklicznie.

Zabawy sensoryczne dla najmłodszych mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów malucha i poszerzać świat jego doznań. Nie potrzeba do nich specjalnych zabawek czy narzędzi, ponieważ można wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które znajdują się w każdym domu.

W zajęciach, które mają się odbywać w Bibliotece - Centrum Kultury w Dominowie, mogą wziąć udział maluchy w wieku od 4 miesięcy do 3 lat razem z rodzicem. Pomysłodawcy spotkań oferują m.in.: zabawy ruchowe i taneczne, zadania logopedyczne, a także zabawy budujące świadomość swojego ciała i w masach sensorycznych.

Częstotliwość i harmonogram zajęć będzie dostosowany do możliwości i potrzeb samych zainteresowanych, a informacje w tej sprawie zostaną przekazane na spotkaniu organizacyjnym dla rodziców, które odbędzie się w środę 10 maja o 17.00 w BCK w Dominowie. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami: 81 75 19 005 i 507 667 300.
 
 
Plakat z opisem zajęć
Powrót