USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Tydzień Bibliotek rozpoczęty

Aktualności kulturalne i sportowe

Kawałek plakatu
09.05
2023

Tydzień Bibliotek rozpoczęty

Spotkaniem z przedszkolakami Biblioteka - Centrum Kultury w Dominowie w gminie Głusk rozpoczęła w poniedziałek 8 maja obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Warsztaty, zabawy i inne wydarzenia będą się odbywać do środy 17 maja.

W poniedziałek, czyli w Dniu Bibliotekarza, mali czytelnicy odwiedzili bibliotekę z życzeniami wypisanymi na laurkach. Adresaci nie pozostali dłużni, bo witali gości w niecodziennych przebraniach, a dzieci oraz starsi czytelnicy, którzy tego dnia odwiedzili bibliotekę, otrzymali słodką niespodziankę jeśli odgadli jakie postaci z książek symbolizują przebrania. Na nagrody mogli liczyć ci, którzy wśród odpowiedzi podawali bohaterów na przykład serii "Zmierzch", M*A*S*H czy Pocahontas.

W środę 10 maja między 17.00 a 19.00 biblioteka zaprasza czytelników w różnym wieku na gry planszowe, a w piątek 12 maja na "Spotkanie z Bazyliszkiem", czyli drugą odsłonę mini escape room’u. Ta druga propozycja jest skierowana do dzieci w wieku od 8 do 11 lat, które dobrze znają serię książek o przygodach Harry’ego Potter’a. "Spotkanie z Bazyliszkiem" rozpocznie się o 16.30 i potrwa około dwóch godzin.

Tegoroczne obchody zakończą się w środę 17 maja warsztatami pod hasłem "Mól książkowy", którego uczestnicy będą wykonywać notatniki na recenzje, podsumowania i inne zapiski na temat przeczytanych książek. Na zajęcia, które rozpoczną się o 16.30, organizatorzy zapraszają szczególnie czytelników w wieku od 7 do 10 lat.

 
W Tygodniu Bibliotek placówka w Dominowie rozpoczyna również drugą edycję konkursu "Czytelnik Roku". W poprzedniej edycji wzięło udział 57 czytelników, którzy łącznie przeczytali 2516 książek. Najczęściej wybieraną pozycją były "Zaczarowane" Nataszy Sochy. Rekordzistka, oceniana w najmłodszej kategorii wiekowej 6 - 10 lat przeczytała 178 książek.
Pełny regulamin tegorocznego konkursu i zestaw propozycji na "Tydzień Bibliotek" można znaleźć na stronie: kultura.glusk.pl i profilu BCK w Dominowie na Facebook’u.
Tydzień bibliotek

(fot. BCK w Dominowie)
 
 
 
 
 
Powrót