USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Elektroniczna biblioteka

Aktualności kulturalne i sportowe

Elektroniczna biblioteka
07.01
2019

Elektroniczna biblioteka

Biblioteka gminy Głusk w Dominowie wprowadza elektroniczny system wypożyczeń. Dzięki nowym rozwiązaniom czytelnicy mogą przez internet m.in. zarezerwować wybraną pozycję i sprawdzić wcześniejsze wypożyczenia, ale by korzystać z tych możliwości trzeba wcześniej mieć konto w elektronicznej bazie danych.

- Dlatego prosimy wszystkich użytkowników, którzy pojawią się u nas po 1 stycznia, by mieli ze sobą dowód osobisty, a niepełnoletni czytelnicy, by przyszli w towarzystwie dorosłego opiekuna. To operacja jednorazowa, która jest niezbędna do korzystania z nowych rozwiązań – mówi dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury w Dominowie Agnieszka Stępniak.

Tylko pierwszego dnia od wprowadzenia nowego systemu bibliotekarze wpisali dane prawie 30 osób, które wypożyczyły niemalże 100 książek.

Na razie z takich możliwości mogą korzystać czytelnicy głównej biblioteki w Dominowie, ale docelowo nowe rozwiązania mają być wprowadzone także w filii w Wilczopolu. – To niestety bardzo żmudna i czasochłonna praca, ponieważ wprowadzanie danych w placówce w Dominowie zajęło prawie 4 lata. Pod adresem: www.szukamksiazki.pl do dyspozycji naszych użytkowników jest teraz ponad 90 procent księgozbioru, w tym wszystkie nowości. W przypadku filii w Wilczopolu książek jest mniej i będziemy się starać wprowadzić je do elektronicznej bazy tak szybko, jak to tylko będzie możliwe – deklarują bibliotekarze.

Nowy system pozwala także na korzystanie z zasobów innych bibliotek, które korzystają z systemu MAK+, ale taka operacja jest dokonywana tylko na życzenie czytelnika.

Powrót