USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Dzień kobiet z "Grammy Trio"

Aktualności kulturalne i sportowe

Dzień kobiet z "Grammy Trio"
28.02
2019

Dzień kobiet z "Grammy Trio"

Mieszkanki gminy Głusk będą obchodzić Dzień Kobiet już w piątek 1 marca. Biblioteka-Centrum Kultury w Dominowie zaprasza je na okolicznościowy koncert zespołu "Grammy Trio", który rozpocznie się w sali widowiskowej o 17.00.

Zespół "Grammy trio" powstał w ubiegłym roku w Lublinie. Grupę tworzą - Aleksandra Oberda-Alimbajew, Michał Iwznek i Iskander Alimbajew, którzy grają przede wszystkim jazz i szeroko pojętą muzykę rozrywkową w unikalnych aranżacjach.

Wokalistka Aleksandra Oberda-Alimbajew jest studentką wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, kompozytorką i pianistką, laureatką wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych, na co dzień nauczycielką śpiewu i gry na fortepianie.
 
Pianista Michał Iwanek to także aranżer, kompozytor i producent muzyczny, który do tej pory współpracował na przykład: z Mietkiem Jureckim, Markiem Radulim, Piotrem i Wojciechem Cugowskimi oraz Dariuszem Tokarzewskim. Skomponował muzykę m.in. do spektakli teatralnych: "Wesele Dawida", "Teatr ITP", "Moira", "Historia pewnej gwiazdy", "Teatr Przecinek" oraz muzykę na Światowe Dni Młodzieży.

Iskander Alimbajew to urodzony w Petersburgu skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz laureat Malta International Music Competition 2017.

Podczas piątkowego koncertu w Dominowie trio wykona utwory w języku polskim, angielskim i hiszpańskim.
 


Dzień kobiet z (fot. B-CK w Dominowie)
 
 
Powrót