USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Mój przyjaciel kot

Aktualności kulturalne i sportowe

Mój przyjaciel kot
26.02
2019

Mój przyjaciel kot

Uzdolnieni plastycznie młodzi mieszkańcy gminy Głusk powinni kończyć prace, które chcą zgłosić do tegorocznego konkursu "Kocia natura". Biblioteka-Centrum Kultury w Dominowie czeka na propozycje tylko do najbliższego piątku.

Zadaniem uczestników konkursu, który jest organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, jest wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej, ilustrującej złożoność i różnorodność kociej natury.
 
Termin zgłaszania propozycji upływa 1 marca, a wyniki artystycznej rywalizacji mają być ogłoszone cztery dni później.
 
Pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.centrumkulturyipromocjigminyglusk.pl, a dodatkowe informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerami: 81 75 19 005 lub 507 667 300.
 
Człowiek udomowił kota prawie 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku we Włoszech te czworonogi doczekały się swojego święta. Od 2006 roku obchody są organizowane także w Polsce. Według ich pomysłodawców, Dzień Kota ma nie tylko podkreślić znaczenie tych zwierząt w życiu człowieka, ale także uwrażliwić ludzi na problem bezdomnych i głodujących kotów. Szacuje się, że tylko w Polsce jest około 17 tysięcy czworonogów, które nie mają swojego domu.
 
(fot. sxc.hu)
 
Powrót