USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Kolędować małemu

Aktualności kulturalne i sportowe

Kolędować małemu
04.01
2019

Kolędować małemu

Orszaki Trzech Króli w gminie Głusk mają coraz większe grono zwolenników. W najbliższą niedzielę 6 stycznia odbędą się dwa takie barwne korowody, a jeden z nich zakończy gminne kolędowanie.

Zwyczaj organizowania orszaków z okazji święta Objawienia Pańskiego zapoczątkowało przed trzema laty Koło Gospodyń Wiejskich w Mętowie z przewodniczącą Henryką Mielnik. W tym roku uczestnicy ulicznym jasełek zbiorą się o 11.00 na placu przy remizie miejscowej OSP, by z kolędą na ustach przejść na mszę do kościoła w Ćmiłowie.
 
Drugi orszak odbędzie się w Wilczopolu, a poprzedzi go, także o 11.00, uroczysta eucharystia. Po mszy korowód uczestników obchodów przejdzie do miejscowej szkoły, gdzie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu lokalnych artystów. Będą je wykonywać muzycy Orkiestry Dętej Gminy Głusk, Zespół Tańca Ludowego "Mały Głusk", zespół śpiewaczy "Głuskowianki" oraz zespół wokalny Szkoły Podstawowej i Ognisko Muzyczne Parafii w Wilczopolu.
 
Większość utworów, które przygotowują wykonawcy, jest wszystkim doskonale znana, dlatego organizatorzy koncertu mają nadzieję, że będzie to okazja nie tylko do oglądania czy słuchania, ale również wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.
 
Kolędować małemu
 
(fot. B-CK w Dominowie)
 
Powrót