USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Muzyka i taniec na święcie pań

Aktualności kulturalne i sportowe

Muzyka i taniec na święcie pań
05.03
2019

Muzyka i taniec na święcie pań

Najpierw uczta jazzowa, potem zabawa i tańce. Mieszkanki gminy Głusk obchodziły Dzień Kobiet już w piątek 1 marca.

Na początek organizatorzy z Biblioteki-Centrum Kultury w Dominowie zaproponowali swoim gościom romantyczny koncert jazzowy w wykonaniu zespołu "Grammy Trio", który tworzą Aleksandra Oberda-Alimbajew, Michał Iwanek i Iskander Alimbajew. Grupa zaserwowała słuchaczom zestaw nastrojowych utworów w ciekawych, kameralnych aranżacjach.
 
Druga część obchodów odbyła się w świetlicy Bramy-Wieży w Dominowie, gdzie wszyscy bawili się przy muzyce zespołu "Blue Boys", delektując się przy tym specjałami, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dominowie. Goście rozkoszowali się m.in. wyśmienitymi pączkami i pysznym bigosem, których - jak stwierdzili - nie powstydziłby się niejeden "MasterChef".
 
To nie jedyne obchody kobiecego święta, organizowane w gminie Głusk. W piątek 8 marca będą świętować mieszkanki z Mętowa i okolic, a dzień później - z Majdanu Mętowskiego. Wspólnym akcentem obydwu spotkań będzie występ lokalnej grupy teatralnej "Być Kobietą", która zaprezentuje "Sympozjum kobiet". Z tym samym przedstawieniem aktorki amatorki z gminy Głusk wystąpią także podczas Forum Kobiet powiatu lubelskiego, które 10 marca w Wysokiem organizuje Lokalna Grupa Działania "Kraina wokół Lublina".
Powrót