USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Debiutanckie laury wokalistów z...

Aktualności kulturalne i sportowe

Debiutanckie laury wokalistów z Wilczopola
05.03
2019

Debiutanckie laury wokalistów z Wilczopola

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii, którzy pojechali na Powiatowy Festiwal Piosenki "Niezapomniane melodie" do Ciecierzyna po raz pierwszy, od razu przywieźli... pierwszą nagrodę.

W nawiązaniu do obchodzonego w ubiegłym roku 100-lecia odzyskania niepodległości uczestnicy tegorocznej edycji festiwalu prezentowali utwory patriotyczne.

W kategorii 6-latków i uczniów klas I - III szkół podstawowych najlepiej zaprezentował się zespół z Wilczopola-Kolonii, który urzekł jurorów piosenką "Sanitariuszka Małgorzatka". Michalina Bolibok, Kalina Krzywicka, Helena Łuszcz i Wojciech Czubacki przygotowali ten utwór pod kierunkiem Henryka Skórskiego.

Szkołę z Wilczopola-Kolonii reprezentowali w Ciecierzynie także Natalia Bolibok, Sylwia Grzesiak, Wiktoria Lamczyk i Julia Jędzura, którzy wystąpili w kategorii uczniów klas IV - VI z utworem "Czerwone słoneczne", poświęconym powstańcom śląskim.

Łącznie podczas tegorocznego festiwalu zaprezentowało się ponad 120 uczniów z 20 przedszkoli i szkół podstawowych powiatu lubelskiego.

Przed młodymi wokalistami z gminy Głusk kolejne wyzwania. Pod koniec miesiąca podopieczni Henryka Skórskiego powalczą o nominacje w powiatowym etapie Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający słowik", który odbędzie się w Centrum Kultury Gminy Jabłonna.

Powrót