USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Pierwszy wojewódzki konkurs wielkanocny

Aktualności kulturalne i sportowe

Pierwszy wojewódzki konkurs wielkanocny
27.03
2019

Pierwszy wojewódzki konkurs wielkanocny

Uzdolnieni plastycznie mieszkańcy gminy Głusk oraz pozostałych gmin w regionie mają po raz pierwszy okazję wykazania się swoją pomysłowością i zdolnościami w Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Finał regionalny poprzedzą eliminacje gminne, a uroczyste podsumowanie świątecznych zmagań odbędzie się w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Każda gmina może zgłosić do kolejnego etapu konkursu dwie pisanki, jedną wykonaną techniką tradycyjną, a drugą - współczesną oraz jedną palmę.

Swoje prace mogą zgłaszać twórcy ludowi, koła gospodyń wiejskich, dzieci i młodzież szkolna.

Mieszkańcy gminy Głusk swoje propozycje mogą zgłaszać do 4 kwietnia do Biblioteki-Centrum Kultury w Dominowie.

Najciekawsze prace zostaną przekazane do Starostwa Powiatowego w Lublinie, a to najpóźniej do 8 kwietnia musi je dostarczyć do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, który organizuje konkurs razem z urzędem marszałkowskim.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się podczas wspólnej imprezy obrzędowej w lubelskim skansenie w Niedzielę Palmową 14 kwietnia.

Pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.wok.lublin.pl, a zainteresowani propozycją autorzy z gminy Głusk dodatkowe informacje w tej sprawie mogą uzyskać także telefonicznie pod numerem: 81 751 90 05.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-pierwszy-wojewodzki-konkurs-wielkanocny,21130.html?p=2

Powrót