USTAWIENIA

Jesteś na: Aktualności Wydarzenia kulturalne i sportowe Nagrody za plastyczne opowieści

Aktualności kulturalne i sportowe

 Nagrody za plastyczne opowieści
20.05
2019

Nagrody za plastyczne opowieści

Podwójny sukces uczennic Szkoły Podstawowej z Wilczopola-Kolonii w wojewódzkim konkursie plastycznym „Jedyna taka książka”, organizowanym z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Na liście laureatów ósmej edycji znalazły się Mariola Maziarczyk z klasy IV i Aleksandra Kowalczyk z III klasy gimnazjum. Obydwie zajęły drugie miejsc.

Mariola Maziarczyk przygotowała pracę do "Akademii Pana Kleksa", natomiast propozycja plastyczna Aleksandry Kowalczyk nawiązywała do cudownego połowu z Pisma Świętego Nowego Testamentu. Szkolną koordynatorką konkursu była Marzena Sołtys.

Sukces uczennic z gminy Głusk jest tym cenniejszy, że jury wybierało najciekawsze prace spośród propozycji, zgłoszonych przez 275 uczniów z 40 szkół województwa lubelskiego.

Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie pod honorowym patronatem: prezydenta Krzysztofa Żuka, Lubelskiej Kurator Oświaty Teresy Misiuk, posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana, Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Polskich Polskich, Biblioteki Online, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-nagrody-za-plastyczne-opowiesci-foto,21418.html

 

Powrót