USTAWIENIA

Jesteś na: Środowisko Gospodarka odpadami Strażacy czekają na elektrośmieci

Gospodarka odpadami komunalnymi

Kawałek plakatu

Strażacy czekają na elektrośmieci

Przy okazji wiosennych porządków mieszkańcy Prawiednik i okolicznych miejscowości w gminie Głusk mogą zadbać o środowisko i wesprzeć Ochotniczą Straż Pożarną. W piątek 25 marca jednostka rozpoczęła zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, za który może otrzymać nagrody finansowe.

Do OSP można dostarczać: stare pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki, telewizory, sprzęt audio, żelazka, telefony, wiertarki i inne urządzenia na prąd lub na baterie.

Elektrośmieci można przynosić o dowolnej porze i zostawiać je w specjalnym kontenerze, który stoi obok bramy strażnicy w Prawiednikach

Akcja trwa do 11 kwietnia. Jeśli ilość elektroodpadów będzie odpowiednio duża druhowie mogą liczyć na nagrody finansowe, które chcą przeznaczyć na doskonalenie jednostki.

Zbiórka jest częścią ogólnopolskiej kampanii pod hasłem "Gdy chcesz o planetę dbać, elektrośmieci możesz nam dać! My je chętnie odbierzemy i przetwarzać dziś będziemy!". Akcję prowadzi Polska Korporacja Recyklingu we współpracy z Fundacją Społecznej Edukacji Ekologicznej. Za każdą tonę elektrośmieci organizatorzy zbiórki mogą otrzymać 200 złotych.


(fot. organizatorzy)

Źródło: IAS24

 

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-strazacy-czekaja-na-elektrosmieci,26797.html?p=1

 

Powrót