USTAWIENIA

Jesteś na: Środowisko Gospodarka odpadami Zbiórka elektrośmieci przedłużona

Gospodarka odpadami komunalnymi

grafika z napisami

Zbiórka elektrośmieci przedłużona

Ochotnicza Straż Pożarna w Prawiednikach przedłuża zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Mieszkańcy gminy Głusk mogą dostarczać tego typu odpady nie do 11 kwietnia jak pierwotnie planowano, a do 20 kwietnia, z możliwością kolejnego przesunięcia terminu jeśli będzie taka potrzeba.

Przedłużając zbiórkę druhowie odpowiadają na sugestie mieszkańców, którzy chcą mieć więcej czasu na pozbycie się starego sprzętu, a jednocześnie zwiększają swoje szanse na gratyfikację finansową. Jeśli ilość elektroodpadów będzie bowiem odpowiednio duża, strażacy mogą liczyć na nagrody finansowe, które chcą przeznaczyć na doskonalenie jednostki.

Do OSP w Prawiednikach można dostarczać: stare pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki, telewizory, sprzęt audio, żelazka, telefony, wiertarki i inne urządzenia na prąd lub na baterie.

Wszystko trzeba zostawić w specjalnym kontenerze, który stoi obok bramy miejscowej strażnicy.

Elektroodpady można dostarczać o każdej porze, a jeśli zajdzie taka potrzeba druhowie deklarują, że pomogą nawet dostarczyć je na miejsce zbiórki.

W ten sposób jednostka z Prawiednik angażuje się w ogólnopolską kampanię pod hasłem "Gdy chcesz o planetę dbać, elektrośmieci możesz nam dać! My je chętnie odbierzemy i przetwarzać dziś będziemy!". Akcję prowadzi Polska Korporacja Recyklingu we współpracy z Fundacją Społecznej Edukacji Ekologicznej, które za każdą tonę elektrośmieci oferują 200 złotych.

 

(fot. organizatorzy)

 

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-zbiorka-elektrosmieci-przedluzona,26882.html?p=1

 

 

Powrót