USTAWIENIA

Jesteś na: Środowisko Odnawialne źródła energii - Informacje Przypomnienie o deklaracjach i...

Odnawialne źródła energii

Panele fotowoltaiczne na dachu
26.01
2021

Przypomnienie o deklaracjach i wpłatach na OZE

Gmina Głusk kończy weryfikację list uczestników projektu, który dotyczy zakupu i montażu instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. Osoby, które jeszcze nie potwierdziły, że chcą skorzystać z unijnej dotacji i nie wpłaciły zaliczek, powinny to zrobić jak najszybciej. Z kolei mieszkańcy, którzy nie są już zainteresowani tą formą wsparcia, również na piśmie, powinny złożyć rezygnację.

Unijne pieniądze mają być wykorzystane na zakup 243 zestawów ogniw fotowoltaicznych, 133 kolektorów słonecznych, 18 pomp ciepła i 3 kotłów na biomasę. - Do tej pory udało się zweryfikować deklaracje ponad połowy uczestników projektu. Są też przypadki rezygnacji, które staramy się uzupełniać listą rezerwową, a ta ostatecznie jeszcze nie jest zamknięta. Zamknięcie całej procedury pozwoli nam na ogłoszenie przetargu na wykonanie robót, które są planowane na ten rok - mówi zastępca wójta gminy Głusk Adam Kuna.

Bez względu na rodzaj i wielkość instalacji zaliczka wynosi 1 tysiąc złotych, a przewidywany wkład własny - w przypadku instalacji fotowoltaicznych waha się (w zależności od mocy) od prawie 5,5 tysiąca złotych do około 14,5 tysiąca, a przy solarach od ponad 5 tysięcy 700 złotych do około 6 tysięcy 3000 złotych. Za zakup i montaż pompy ciepła mieszkańcy będą płacić prawie 6 tysięcy złotych, a za kotły na biomasę ponad 8 tysięcy 600 złotych.

Wszystkie kwoty są szacunkowe, a ostateczne koszty zależą od wyników przetargu.

Wartość kosztorysowa całego projektu przekracza 6 milionów 220 tysięcy złotych, z czego 48 procent kosztów netto będą stanowić środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Szczegółowe informacje w sprawie dotacji na OZE można uzyskać w urzędzie gminy telefonicznie pod numerem: 81 75 18 770, albo mailowo pod adresem: malgorzata.lenart@glusk.pl.

 

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,glusk-przypomnienie-o-deklaracjach-i-wplatach-na-oze,24650.html?p=1

 

Powrót