Głusk: Nagrody dla Superbohaterów z SP w Mętowi


Dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Mętowie są kreatywne i zdolne. Dwie spośród sześciu grup przedszkolaków wzięły udział w konkursie plastycznym „Sprawdzone przez przedszkolaków” i dzięki swoim pracom zdobyły w nagrodę atrakcyjny zestaw zabawek.

Była to szósta edycja zabawy dla przedszkoli, zerówek, żłobków i bawialni, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Mali Superbohaterowie”, a zadaniem uczestników było wykonanie pracy nawiązującej do tego tematu.

Na propozycję firmy Wader, która była organizatorem konkursu, odpowiedziały m.in. „Żuczki” i „Biedronki” ze szkoły w Mętowie, które pracowały zespołowo i indywidualnie. „Żuczki”ze swoją opiekunką Renatą Skałecką przygotowały historyjkę obrazkową pod tytułem „Przygody drużyny przedszkolnych Superbohaterów”. Jest to opowieść o uwolnieniu przez dzieci psa, przywiązanego do drzewa, który został przez nie przekazany do schroniska, a zdarzenie to stało się początkiem dłuższej współpracy przedszkolaków z tą placówką. Z kolei „Biedronki” pod kierunkiem Marty Stefańczyk wykonały prace z plastycznymi odpowiedziami na pytanie „Jakim Superbohaterem chciałbyś zostać”.

Jury ogólnopolskiego konkursu otrzymało łącznie ponad 150 prac, a dzięki kreatywności i pracowitości drużyna przedszkolaków z Mętowa znalazła się wśród 20 laureatów jako jedyna ekipa z województwa lubelskiego. W nagrodę placówki otrzymają zabawki o wartości ponad 1 tysiąca 300 złotych, które do szkoły w Mętowie mają trafić jeszcze w tym miesiącu.