Głusk: „Ostatki” z domem kultury (foto)


Ostatni weekend karnawału w gminie Głusk obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych. W piątek w Domu Kultury w Dominowie najmłodsi bawili się na balu, dzień później dorośli pojechali do teatru do Lublina, a w niedzielę odbył się Festiwal Sztuk Młodzieżowych. Piątkowy bal dla dzieci był połączony z konkursem na najciekawszy strój karnawałowy, w którym jurorami byli… sami uczestnicy, a wybierali spośród m.in. księżniczek, spidermanów, wróżek i policjantów. Ostatecznie nagrody trafiły do 4 dzieci. Zabawie towarzyszyły gry i konkursy zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców.

To drugi bal karnawałowy, który w tym miesiącu zorganizował Dom Kultury w Dominowie. Wcześniej w podobnej zabawie wzięli udział dorośli mieszkańcy gminy. Jednym z punktów programu był konkurs na najsympatyczniejszą parę balu. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę – „Preparat na porost włosów” dla mężczyzny i „Preparat na powiększenie ust” dla kobiety. Wygranymi mogli się jednak poczuć wszyscy uczestnicy zabawy, ponieważ laureaci postanowili podzieli się z nimi zdobytymi specyfikami.

W sobotę 25 lutego ponad 20-osobowa grupa mieszkańców gminy Głusk wybrała się do Teatru Osterwy w Lublinie na spektakl „Pan Tadeusz czyli ostatni zajazd na Litwie”. Widzowie byli pod wrażeniem widowiska, w którym klimat mickiewiczowskiej epoki przeplatał się ze współczesnością, a dodatkowym walorem przedstawienia była muzyka Zygmunta Koniecznego.

Kulturalny weekend z Domem Kultury w Dominowie zakończył niedzielny „Festiwal Sztuk Młodzieżowych”. Na scenie zaprezentowały się solistka ze Szkoły Podstawowej w Snopkowie i zespół tańca nowoczesnego „Domino Jazz” z Dominowa oraz wokaliści z Zespołu Szkół nr 9 i Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lublinie. Gospodarzy reprezentował Maciej Klimek z Zespołu Szkół w Mętowie, który zaśpiewał „Wehikuł czasu” z repertuaru zespołu „Dżem” przy akompaniamencie gitarowym kolegów z ZS nr 9.

Młodzi artyści wykazali się nie lada umiejętnościami i profesjonalizmem, a niedzielny festiwal był podsumowaniem projektu, realizowanego przez ZS nr 9 w Lublinie we współpracy z zaprzyjaźnionymi szkołami w ramach programu „Aktywator Młodzieżowy”.
(fot. CKiP Gminy Głusk w Dominowie)