Głusk: Place zabaw w Kalinówce i Mętowie


Dzięki wsparciu Unii Europejskiej w Mętowie i w Kalinówce w Gminie Głusk powstaną ogólnodostępne place zabaw i siłownie zewnętrzne, a w Kalinówce dodatkowo kontener szatniowy.

Autorzy obydwu pomysłów szukają wykonawców. Pieniądze pozyskali za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kraina wokół Lublina” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Firmy, które chcą zorganizować plac zabaw z siłownią w Mętowie, mogą składać swoje propozycje do środy 31 maja. Na zlecenie Stowarzyszenia „Szkoła Marzeń”, które postarało się o dotację, trzeba przygotować piaskownicę, a także dostarczyć huśtawki i tablicę do rysowania oraz zamontować rowerek, orbitrek i inne urządzenia do ćwiczeń fitness. Zamówienie obejmuje również montaż oświetlenia i monitoringu.

Tydzień dłużej, czyli do 7 czerwca, na oferty czeka Stowarzyszenie „Nasza Szkoła” z Kalinówki. W tym przypadku, oprócz placu zabaw i siłowni trzeba postawić kontener szatniowy i drewnianą altanę.

W obydwu przypadkach na organizowanych terenach rekreacyjnych mają być również zamontowane ławki, kosze na śmieci i inne elementy „małej infrastruktury”, a wszystko ma być gotowe do 10 sierpnia.

Z PROW autorzy zarówno projektu „Budowa ogólnodostępnego placu zabaw i siłowni wraz z kontenerem szatniowym w miejscowości Kalinówka”, jak i „Budowa ogólnodostępnego placu zabaw i siłowni zewnętrznej w miejscowości Mętów”, otrzymają środki na pokrycie 95 procent kosztów.

 

411x0_place-zabaw-logotypy