Głusk: Radni o wodzie i inwestycjach


Mieszkańcy ośmiu miejscowości w gminie Głusk będą przez kolejny rok płacić za wodę tyle ile do tej pory. Podczas sesji, która odbyła się w czwartek 27 lipca, radni postanowili utrzymać dotychczasowe stawki za dostawy wody, które zapewnia jeden z trzech eksploatatorów w gminie – Gminny Zakład Komunalny Głusk.

Obsługuje on miejscowości: Kalinówka, Kazimierzówka, Abramowice Prywatne i Abramowice Kościelne, Wilczopole i Wilczopole Kolonię, Kliny oraz Majdan Mętowski. Odbiorcy wody w tych miejscowościach będą nadal płacić za metr sześcienny 2 złote i 98 groszy netto, a stawki te będą obowiązywać od 25 września tego roku do końca lipca 2018 roku.

Podczas czwartkowej sesji rada zgodziła się również na zakup działek pod planowane inwestycje przy szkołach w Kalinówce i Wilczopolu. – W Kalinówce chcemy przenieść istniejący plac zabaw, a to miejsce wykorzystać na rozbudowę budynku szkolnego, która jest potrzebna ze względu na rosnącą liczbę uczniów. Rocznie mamy ich o 50 – 60 więcej i jest to stała tendencja od kilku lat. Z kolei działka w Wilczopolu jest niezbędna pod planowaną rozbudowę trawiastego boiska szkolnego – wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Przetarg na rozbudowę szkoły w Kalinówce ma być ogłoszony w sierpniu, natomiast powiększenie boiska w Wilczopolu będzie elementem programu rewitalizacji, a pieniądze na ten cel samorząd chce pozyskać z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Wniosek o przyznanie dotacji ma być złożony jesienią.