Głusk: Zaśpiewajmy Polsce!


Pokaz tańców narodowych, wielopokoleniowy montaż patriotycznych tekstów i pieśni, występ orkiestry dętej i wspólne śpiewanie wypełnią program koncertu z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla mieszkańców gminy Głusk. Impreza pod hasłem „Wyśpiewamy Ci Polsko nasze serca” odbędzie się w sobotę 11 listopada o 15.00 w Dom Kultury w Dominowie.

Koncert rozpocznie Orkiestra Dęta Gminy Głusk. Potem ze sceny domu kultury zabrzmią pieśni „Wojenko, wojenko”, „Hej, hej ułani…”, „Pierwsza brygada” i wiele innych, które wykonają uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilczopolu Kolonii oraz dorośli artyści. Będą to członkowie zespołu śpiewaczego „Głuskowianki”, działającego przy Stowarzyszeniu Artystyczna Gmina Głusk, z kapelą oraz Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. Ten ostatni wykona m.in. poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka, a „Głuskowianki” zaprezentują zestaw mało znanych pieśni patriotycznych, odnalezionych w starych śpiewnikach. Te bardziej popularne znajdą się w śpiewnikach, które organizatorzy przygotowali dla publiczności, by w ten sposób zachęcić widzów do aktywnego udziału w sobotnim koncercie.

Jego organizatorami są członkowie Stowarzyszenia Artystyczna Gmina Głusk i uczniowie SP w Wilczopolu Kolonii, którzy dzień wcześniej, czyli w piątek 10 listopada na 17.00 zaprosili swoich dziadków, rodziców i innych mieszkańców tej miejscowości na koncert w szkole. Jego program będzie zbliżony do sobotniego spotkania w Domu Kultury w Dominowie z wyjątkiem występu orkiestry dętej.

(fot. arch. CKiP Gminy Głusk w Dominowie)