USTAWIENIA

Jesteś na: Kultura i Sport Klub sportowy GLKS
Klub sportowy GLKS

Głusk G.L.K.SGminny Ludowy Klub Sportowy „Głusk” działa od 1993 r. Barwami klubowymi są kolory granatowy i żółty a godło Klubu nawiązuje do wzoru Gminy Głusk. Na Walnym Zebraniu 12-02-2019 został wybrany nowy Zarząd w składzie: Prezes Zarządu  Sylwester Szymański, Wice Prezes/Skarbnik Karol Wójcik, Wice Prezes/Sekretarz Piotr Gęca.

Klub Organizuje cykliczne zajęcia sportowe, otacza opieką zawodników oraz stwarza dogodne warunki dla rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych w różnych dyscyplinach sportowych. Organizuje własne zawody i imprezy sportowe, propaguje rozwój kultury fizycznej, prowadzi treningi z ukierunkowaniem na piłkę nożną i tenis stołowy. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów łączymy dobrą zabawę z elementami aktywności ruchowej dla dzieci.

Obecnie GLKS Głusk prowadzi sekcję piłki nożnej dla seniorów oraz cztery grupy dziecięce w rocznikach 2006/07, 2008/09, 2010/11, 2012/13 i młodszych. Drużyna seniorów gra obecnie w IV grupie lubelskiej „A” klasy. Klub otacza opieką oraz stwarza dogodne warunki dla rozwoju zarówno dzieci jak i młodzieży. Drużyna rocznika 2006/07 rozgrywa swoje mecze w Lubelskiej Lidze młodzików starszych, drużyna Orlika starszego 2008/09 i Żaka 2010/11 grają w ligach orlikowych a najmłodsi poprzez zabawę zaczynają dopiero swoją przygodę ze sportem. W celu zapewnienia należytej i fachowej opieki nad sekcjami piłki nożnej Klub zatrudnia trzech instruktorów ze specjalizacją piłka nożna oraz korzysta z usług wolontariuszy. Klub nie tylko skupia się wokół jednej dyscypliny sportowej ale również umożliwia rozwój fizyczny w innych dziedzinach aktywnego życia sportowego. W 2006 roku powstała sekcja tenisa stołowego która podtrzymuje dawne bogate tradycje naszych zawodników w tej dyscyplinie. Pierwsza drużyna wspierana przez długoletniego sponsora Skupu Złomu Przemysława Drwala z Żabiej Woli gra z sukcesami w I lidze Lubelskiej Ligi Tenisa Stołowego Amatorów. Druga drużyna gra w II lidze tych samych rozgrywek. W 2018 powołano dziecięco-młodzieżową drużynę tenisa stołowego, która trenuje w Szkole Podstawowej w Wilczopolu Kol. Opiekunem dzieci i młodzieży jest wieloletni działacz i honorowy członek Klubu Eugeniusz Drwal.

Klub ciągle współpracuje ze wszystkimi szkołami znajdującymi się na terenie naszej gminy. Całość współpracy z ramienia Klubu koordynuje wolontariusz i nauczyciel wychowania fizycznego Pan Dariusz Sawicki. Dzięki wytężonej pracy w przeszłości mogliśmy się cieszyć z niemałych osiągnięć naszych najmłodszych członków Klubu.

W ostatnim czasie Klub otrzymywał wsparcie z Ministerstwa Sportu oraz przede wszystkim od prywatnych sponsorów takich jak: Globus sp. z o.o., Incobex sp z o.o., SG Energy s.c., P.P.H.U. Robiren, Skup Złomu Przemysław Drwal, AB-Trans s.c., MW Sport.

W celu poprawienia komunikacji z zawodnikami, trenerami, rodzicami i zainteresowanymi Klub korzysta z nowoczesnej platformy informatycznej sport.pl. Więcej informacji na stronie: https://glks-glusk.sportbm.com/

Zapraszamy wszystkich chętnych do treningów i współpracy z klubem.