USTAWIENIA

Jesteś na: Kultura i Sport Orlik w Dominowie
Orlik w Dominowie

Otwarcie obiektów sportowych o charakterze otwartym (Boiska, Orliki)

Informujemy, że zgonie z wytycznymi zawartymi na stronie Ministerstwa  Sportu od 18 maja (poniedziałek) będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym, w tym m.in. z Orlika w Dominowie.

 
W przypadku korzystania z Orlika będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa:
  • ograniczona liczba osób do 14 osób i 2 trenerów na obiekcie,

  • zachowanie dystansu społecznego,

  • obowiązek zasłaniania twarzy w drodze na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy,

  • weryfikacja uczestników (zgłoszenie do animatora osób wchodzących na Orlik),

  • brak możliwości korzystania z szatni i prysznica, jedynie z WC,

  • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,

  • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających Orlik,

  • zaleca się korzystanie z osobistego sprzętu treningowego,

  • jeżeli grupa korzysta ze sprzętu sportowego znajdującego się na obiekcie, obowiązek dezynfekcji po każdym użyciu,

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/sport

 

Gmina Głusk w 2009 r. pozyskała środki finansowe na budowę zespołu boisk sportowych ORLIK 2012 w Dominowie w ramach II edycji programu Ministerstwa Sportu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

Wybudowano boisko do piłki nożnej o wymiarach 30,0 m x 62,0 m o nawierzchni ze sztucznej trawy boisko wielofunkcyjne do koszykówki, siatkówki o wymiarach 19,1 x 32,1 m o nawierzchni poliuretanowej, boiska wyposażone zostały w sprzęt sportowy a dodatkowo na boisku piłkarskim zamontowano siedziska dla zawodników rezerwowych i kibiców, wybudowano budynek zaplecza socjalnego przeznaczony do celów wypoczynku i rekreacji składający się z sześciu modułów, powierzchnia całkowita budynku wynosi 55, 0m2, wykonano ogrodzenia terenu o wysokości 4 metry, piłkochwyty o wysokości 6 metrów, montaż oświetlenia terenu na 8 masztach o wysokości 12 m. oraz budowie chodników.

Generalnym wykonawcą robót było przedsiębiorstwo HEN – BUD z Lublina. Ogólna wartość zadania wyniosła 1 135 713, 80  zł, z czego dofinansowanie wyniosło 666 000 zł (dotacja Ministerstwa Sportu  i Urzędu Marszałkowskiego po 333 000 zł). Prace przy budowie zespołu boisk zakończyły się w grudniu br.

Obiekt jest ogólnodostępny, a korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne.

Aby ułatwić dojazd do ORLIKA Gmina wybudowała drogę dojazdową i parking z kostki brukowej. Wartość inwestycji wyniosła 292 500 zł i została sfinansowana ze środków własnych. Dzięki realizacji tego zadania powstała droga dojazdowa z chodnikiem, 20 stanowisk dla samochodów osobowych, 2 stanowiska dla osób niepełnosprawnych oraz 5 stanowisk dla autokarów wraz z placem manewrowym. Prace wykonywane były przez firmę Zakład Robót Instalacyjno – Budowlanych Krzysztof Dąbrowski ze Świdnika w okresie listopad – grudzień 2009 r.

Kontakt do animatorów pracujących na Orliku:

Andrzej Gutek: 509 613 339

Mariusz Adamczyk: 508 099 733

 

Harmonogram zajęć na boisku ORLIK 2012 w Dominowie – od marca 2021 r.

Ikona pdfHarmonogram zajęć ORLIK od marca 2021, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [191.47 KB]